Legendaarne N-Euro originaalkoosseisus juubelifestivali pealaval 2014. aastal

Eesti keelesrusfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2018

8.-9. juuni 2018 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.00

Esitleja

Suurtoetaja

Festivali ajakava & After Grill (2018. aasta ajakava on koostamisel)

Reede, 8. juuni

Epiima juustulava

11.00 - 
11.45 - Jaak Känd "Ood toidule"
12.00 - EELK Pärnu praostkonna praosti söögipalve ja festivali avamine
12.15 - Kuidas valida grilli: süsi, gaas või hoopis pellet? Esinevad Eesti Grilliliidu liikmed:
12.15 - Enn Tobreluts ja Grillimaailm esitlevad: Weber grillid
12.30 - Indrek Katušin esitleb: Disainmet käsitöögrillid
12.45 - Matti Karja esitleb: LotusGrill söegrillid ja Patton keraamilised grillid
13.00 - Campingaz grillitiim esitleb: Campingaz gaasigrillid
13.15 - Toomas Kaukver esitleb: käsitööna valmistatud BBQ-ahjud
13.30 - Alvar "Grilliguru" Landson esitleb: Traeger pelletigrillid
13.45 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
14.00 - Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse tervitus ja Pärnu linna tervituskontsert, esineb: täpsustamisel
15.00 - Dreamer publikumäng
15.15 - Eesti Kabeliit esitleb: 20-kordse Eesti meistri Arno Uutma suur kabesimultaan
15.45 - Väikse Tomi publikumäng
16.00 - tänavatantsu show, esineb JJ-Street Tantsukool
16.15 - Weber esitleb: grillimaailma trendid ja uudised - iGrill, grillibrikett (taaskasutatav!), Genesis II, Summit Charcoal
17.00 - Liivimaa Lihaveis esitleb: (täpsustamisel) lõikab rohumaaveise rümpa ning Ööbiku Gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu grillib Vormsil kasvanud Herefordi suupäraseks
17.15 - Tapa Vorstifestival esitleb: Tapa Pantrid
18.00 - Eesti Grilliliit ja Nielsen Eesti esitlevad:  Eesti Grilli Gala 2018
18.40 - Epiima juustumäng
18.50 - Weberi publikumäng
19.00 - Rakvere LK ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbecue-sea oksjon
19.15 - Saare esitleb:Grillfest Bikini Fitness 2018
20.00 - ansambel Regatt
20.45 - Koolidevahelised meistrivõistlused grillimises - Grillium auhinnatseremoonia
21.15 - ansambel Regatt
22.00 - Grillfesti partnerite Weberi ja Epiima publikumäng
22.30 - ansambel Regatt
23.15 - Grillfesti ilutulestik, festivalipäeva lõpp
Lava peakokk: Emil Rutiku 

Grilli ja chilli lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - auhinnamäng
12.40 - Eesti rahva grillikool 1: Kuidas ahjud õigesti töökorda seada ja millal on ahi küpsetamisvalmis? + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
13.00 - esineb: 
13.30 - auhinnamäng
13.40 - Eesti rahva grillikool 2: Hoole ja armastusega valitud liha ettevalmistamine küpsetamiseks + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
14.00 - esineb: 
14.30 - auhinnamäng
14.40 - Eesti rahva grillikool 3: Erinevate marinaadidega eel- ja järelmaitsestamine + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
15.00 - esineb: 
15.30 - auhinnamäng
15.40 - Eesti rahva grillikool 4: Kuidas teha maitsesuitsu + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
16.00 - esineb: 
16.30 - auhinnamäng
16.40 - PetMarket esitleb: agility demonstratsioonesinemine
17.00 - Idamaine tantsutrupp Hessa
17.30 -
18.00 - Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit
18.30 - auhinnamäng
19.00 - Ööklubi Vaarikas esitleb: esineb DJ Ivo Uslov
22.00 - Power Hit Radio
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium
07.00 alates - võistlusplatside ettevalmistamine
10.00 - toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus
13.15 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts
14.00 - 1. voor: Rakvere searibivooru võistlustööde pimehindamine
14.30 - 2. voor: Talleggi kanalihavooru võistlustööde pimehindamine
15.00 - 3. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
15.30 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.00 - autasustamine Epiima juustulaval
Võistlust juhatab: Allan Hook

Laupäev, 9. juuni - Kaalu jälgijate teemapäev

Epiima juustulava

11.00 - 
12.00 - EELK Pärnu praostkonna praosti söögipalve ja festivalipäeva avamine
12.15 - Weber esitleb: grillimaailma trendid ja uudised - iGrill, grillibrikett (taaskasutatav!), Genesis II, Summit Charcoal
13.00 - Pärnu Keskus esitleb: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake osalejate rivistus ja võistluse algus Vallikraavis
13.15 - Eesti kaalujälgimise ajaloost (esineb: täpsustamisel)
13.45 - Liivimaa Lihaveis esitleb: (täpsustamisel) lõikab rohumaaveise rümpa ning Ööbiku Gastronoomiatalu peremees Ants Uustalu grillib Vormsil kasvanud Herefordi suupäraseks
14.00 - Pärnu linna tervituskontsert

, esineb: täpsustamisel
14.45 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
15.00 - Väikse Tomi publikumäng
15.15 - Kaalujälgimise teema 2: täpsustamisel
15.45 - Dreameri publikumäng
16.00 - Kaalujälgimise teema 3: täpsustamisel
16.30 - Epiima juustumäng
17.00 - Kaalujälgimise teema 4: täpsustamisel
17.30 - Pärnu Keskus esitleb: Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake võitjate autasustamine
17.45 - Weberi publikumäng
18.00 - Saare esitleb: Grillfest Ranna Fitness 2018
18.45 - Epiim esitleb: Võilillestaari autasustamine
19.00 - Suur tantsuõhtu ansambliga Rock Hotel
19.40 - StarFM kogutud heategevusraha üleandmine
20.00 - Suur tantsuõhtu ansambliga Rock Hotel
20.40 - Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest võitjate auhinnatseremoonia
21.10 - Juha "Köögikubjas" Rantanen eriauhind: Festivali Parim Söögikoht
21.20 - Suur tantsuõhtu ansambliga Rock Hotel
22.00 - Grillfesti partnerite Weberi ja Epiima publikumäng
22.20 - Pärnu linnapea ja festivali korraldaja lõputervitus
22.30 - Ansambel Caater feat. Mari-Liis
23.15 - Grillfesti ilutulestik, festivali lõpp


Lava peakokk: Emil Rutiku 

Grilli ja chilli lava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - auhinnamäng
12.40 - Eesti rahva grillikool 1: Grillida võib kõike! + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Sven Rosenstok (Eesti Grilliliit).
13.00 - esineb: 
13.30 - auhinnamäng
13.40 - Eesti rahva grillikool 2: Grill versus BBQ + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Sven Rosenstok (Eesti Grilliliit).
14.00 - esineb: 
14.30 - auhinnamäng
14.40 - Eesti rahva grillikool 3: Teeme ise marinaadi! + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Sven Rosenstok (Eesti Grilliliit).
15.00 - esineb: 
15.30 - auhinnamäng
15.40 - Eesti rahva grillikool 4: Grillime ka muud kui liha + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Sven Rosenstok (Eesti Grilliliit).
16.00 - Rahvatantsurühm Kirmas. Juhendaja Raivo Erm.
16.30 - auhinnamäng
16.40 - PetMarket esitleb: agility demonstratsioonesinemine
17.00 - esineb Idamaine tantsutrupp Hessa
17.30 -
18.00 - Anna Raudkautsi Tantsuselts (ARTS). Juhendaja Roland Landing. 
18.30 - auhinnamäng
19.00 - Ööklubi Vaarikas esitleb: esineb DJ Kristjan Kaunissaar
22.00 - Star FM
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest
08.00-10.00 – toidukorvide jagamine võistkondadele, võistlustööde küpsetamise algus
11.00 – võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts
13.00 – 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine
13.40 – 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine
14.20 – 3. voor: Rakvere veisevoor võistlustööde pimehindamine 
15.00 – 4. voor: Kalavooru võistlustööde pimehindamine
15.40 – 5. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
16.20 – 6. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.15 – võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.00 – autasustamine Epiima juustulaval
Võistluseid juhatab: Allan Hook

Väikse Tomi mängumaa (mõlemal festivalipäeval)

13.00 - joonistamine
14.00 - mütsi meisterdamine
15.00 - lendavate taldrikute lennutamine
16.00 - täringu veeretamise võistlus
17.00 - äraarvamise mäng
18.00 - kõietõmbamise võistlus
19.00 - Limbotantsu võistlus
20.00 - laulu- ja tantsuvõistlus

Festivali Väikse Tomi mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak, avatud on väikelaste mähkimistuba ja kauni vaatega pannkoogipuhvet.

After Grill

Festivali ametlike jätkupidude ehk After Grill toimumiskohtadeks on:
Kuursaal (reedel täpsustamisel, laupäeval täpsustamisel). Eesti Messide eksponentide käepaelaga pilet 5€.
Vaarikas (reedel täpsustamisel, laupäeval täpsustamisel). Eesti Messide eksponentide käepaelaga sissepääs tasuta. 
Sunset (reedel Power Night, laupäeval täpsustamisel). Reedel Eesti Messide eksponentide käepaelaga pilet 8€.

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivali infopunktis. 

Festival territooriumi plaan (PDF)

Hea Toidu Festival - Grillfest 2018 külastaja osalemise tingimused (PDF)