• Üleriigiline Kalapüügivõistlus - Kalake
  • Söömapüha peab ikka olema
  • N-Euro festivali pealavala aastal 2014
  • Toidulaat
  • Oodatud on nii suured kui väikesed
  • Toiduvalmistamise võistlused

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Suve lõpetamise tseremoonial grilliti pullimune ja lepiti kokku: Grillfest toimub järgmisel kahel aastal Pärnus

romekjaauris.JPG

Pildigalerii vaatamiseks klikka pildil või siin.

Kalendrisuve viimasel päeval 22. septembril toimus Pärnus Rüütli platsil traditsiooniks saanud grillipidu koos lauluga. Esines naiskoor Leelo ja Bravo Cateringi grillimeistrid küpsetasid maitsvat suupistet - rahval tuli arvata mis toiduainega tegu.

200 grilliportsu kadus maitsjate kõhtu kiirelt ja vastusevariante pakuti ohtralt: kalamari, neer, maks, keel, kartul, pataat, naat ja muud põnevat. Vastuse "Ühe suure lehma neer" eest pälvis eripreemia Pärnu pereema, kes sai vahva kuid vale vastuse eest auhinnaks õpetlikud ümmargused grillivardad, ehk siis sellised grillitarvikud, mida meie poodidest leida võib, aga millega grillida ei saa - toit pöörleb ümmarguses vardas nii nagu ise soovib.

Ainsana pakkus õigele vastusele kõige lähemale: "jäära munad" üks Pärnu spordimees (alumisel fotol paremal). Päris õige vastus olnuks "pullimunad", ehk veelgi täpsemalt: "Liivimaa Lihaveise rohumaaveise pullimunad". Selle vastuse selgudes oli rahvas väga üllatunud nägudega, sest pole teada kui paljud oleksid vabatahtlikult olnud nõus pullimune sööma.

aurisjavastaja.JPG

Grillfesti peakorraldaja Auris Rätsep: "Grillfesti ja Liivimaa Lihaveise eesmärgiks oli veelkord kummutada eelarvamused selge sõnumiga: meil on Eestis toodetava toidu osas veel palju avastamata kulinaarseid rõõme ja nii nagu Liivimaa Lihaveis juba aastaid kokkadele ja tarbijatele tutvustab: Lihaveist saab toiduks kasutada ninsast sabani".

Suve ärasaatmise peol uuendasid Pärnu linn ja Grillfest festivali toimumise lepingut kaheks järgmiseks aastaks. Kohtumiseni Pärnus Grillfestil 8.-9. juunil!

pullimunad.JPG

liivimaaveeb.jpg