Legendaarne N-Euro originaalkoosseisus juubelifestivali pealaval 2014. aastal

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2019

7.-8. juuni 2019 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.00

Esitleja

Suurtoetaja

Festivali ajakava & After Grill (koostamisel)

Reede, 7. juuni (koostamisel)

Epiima juustulava

11.00 - Esinevad (täpsustamisel)
11.10 - Jaak Känd "Ood toidule"
12.00 - Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Tõnu Taremaa söögipalve ja festivali avamine
12.15 - Eesti Rahva Grillikool - Kuidas valida grilli? Esinevad Eesti Grilliliidu liikmed: 
12.15 - Enn Tobreluts ja Kamado Joe esitlevad: PRO JOE
12.30 - Indrek Katušin esitleb: Disainmet käsitöögrillid
12.45 - Campingaz grilliuudised
13.00 - Toomas Kaukver esitleb: käsitööna valmistatud BBQ-ahjud
13.15 - Alvar "Grilliguru" Landson esitleb: Traeger pelletigrillid
13.30 - Biofire esitleb: Süütame puhtalt ja kindlapeale!
13.45 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
14.00 - Pärnu Linnavolikogu esimehe Andres Metsoja tervitus ja Pärnu linna tervituskontsert, esineb (täpsustamisel)
14.45 - Väikse Tomi publikumäng
15.00 -
15.15 - Eesti Kabeliit esitleb: 21-kordse Eesti meistri Arno Uutma suur kabesimultaan
15.30 - 
15.45 - 
16.00 - Tänavatantsu show, esineb JJ-Street Tantsukool
16.15 - Kamado Joe esitleb: Keraamilised grillid, kõigile!
17.00 - Aquaphori puhta vee mäng
17.15 - Epiima juustumäng
17.30 - Eesti Grilliliit esitleb:  Eesti Grilli Gala 2018
18.00 - Kamado Joe publikumäng
18.15 - Eesti Tervisemess - Liikuma! ja MySnack esitlevad:Grillfest Bikini Fitness 2019
19.00 - Rakvere LK ja meisterküpsetaja Tarmo Märsi heategevuslik barbeque-sea oksjon
19.15 - Reminders
20.00 - Koolidevahelised meistrivõistlused grillimises - Grillium auhinnatseremoonia
20.30 - Reminders
21.15 - suurtoetajate publikumängud (Kamado Joe, Selver, Epiim)
22.00 - Patune Pool
23.15 - Grillfesti ilutulestik, festivalipäeva lõpp
Lava peakokk: Emil Rutiku 

Maxima mängulava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - Maxima auhinnamäng
12.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 1: Mis vahe on Kamado Joe ja keraamilisel grillil? Piilume ahju sisse + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
13.00 - Studio Happy Dancers
13.30 - Maxima auhinnamäng
13.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 2: Näitame keraamilise ahju erinevaid kasutmise võimalusi. Teeme tule alla + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
14.00 - Folkloorirühm Mesilane - Lööme pillil hääled sisse!
14.30 - Maxima auhinnamäng
14.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 3: Maitsestame erinevaid lihasid erinevate maitsetega. Paneme liha ahju + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
15.00 - Lääne Päästekeskus esitleb: "Selle suve halvim päev 1"Tule-Ohutu grill ja chill!
15.30 - Maxima auhinnamäng
15.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 4: Millal on liha valmis ja mis siis saama hakkab. Võtame liha välja + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Hannes Loopere (Eesti Grilliliit)
16.00 - Räppar Double V 
16.40 - Maxima auhinnamäng
17.00 - Idamaine tantsutrupp Hessa
17.40 -Maxima auhinnamäng
18.00 - Rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit
18.40 - Maxima auhinnamäng
19.00 - Ööklubi Vaarikas esitleb: esineb DJ Ivo Uslov
22.00 - Power Hit Radio
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium
07.00 alates - võistlusplatside ettevalmistamine
10.00 - toidukorvide jagamine võistkondadele, küpsetamise algus
13.15 - võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koolitus, esineb peakohtunik Enn Tobreluts
14.00 - 1. voor: Rakvere searibivooru võistlustööde pimehindamine
14.30 - 2. voor: Talleggi kanalihavooru võistlustööde pimehindamine
15.00 - 3. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
15.30 - 4. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.00 - võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.45 - autasustamine Epiima juustulaval
Võistlust juhatab: Allan Hook

Power Hit Radio lava

Siin on Power Hit Radio otse-eeter ning kohal on Eesti nr 1 DJ Andres Puusepp, Eesti nr 3 DJ Andres Aljaste ning alati rõõmus ja ilus Brigitte Susanne Hunt. Power üllatab kohapeal külalisi auhinnamängudega. Parim tantsumuusika läbi kogu päeva!

Laupäev, 8. juuni (koostamisel)

Epiima juustulava

11.00 - Seelikukütid
11.50 - Jaak Känd "Ood toidule"
12.00 - Pärnu Eliisabeti koguduse õpetaja Tõnu Taremaa söögipalve ja festivalipäeva avamine
12.15 - Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake osalejate rivistus ja võistluse algus Vallikraavis, täpne ajakava siin.
12.45 - Kamado Joe esitleb: Keraamilised grillid, kõigile!
13.30 - Sheriff Saloon esitleb: Eesti suurima heategevusliku burgeri ühissöömine
14.00 - Pärnu linna tervituskontsert

, esineb: (täpsustamisel)
14.45 - PetMarket esitleb: koerte demonstratsioonesinemine
15.30 - Aquaphori puhta vee mäng
15.45 - Tapa Vorstifestival esitleb: Tapa Pantrid
16.30 - Epiima juustumäng
16.45 - Seelikukütid
17.30 - Üleriigiline kalapüügivõistlus - Kalake võitjate autasustamine
17.45 - Kamado Joe publikumäng
18.00 - Eesti Tervisemess - Liikuma! ja MySnack esitlevad: Grillfest Ranna Fitness 2019
18.45 - StarFM kogutud heategevusraha üleandmine
19.00 - Seelikukütid
20.00 - Epiim esitleb: Fotokonkurss Juustusõber 2019 auhinnatseremoonia
20.15 - Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest võitjate auhinnatseremoonia
21.00 - esineb aritst (täpsustamisel)
21.45 - Angelica Udeküll (Eesti Toidumess - Sööma! patroon) eriauhind: Festivali Parim Söögikoht
21.55 - Pärnu linnapea Romek Kosenkraniuse lõputervitus
22.00 - esineb aritst (täpsustamisel)
23.15 - Grillfesti ilutulestik, festivali lõpp


Lava peakokk: Emil Rutiku 

Maxima mängulava

12.00 - söögipalve ja festivalipäeva avamine Epiima juustulaval
12.20 - Eesti Toidulaada avamine
12.30 - Maxima auhinnamäng
12.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 1: Grillida võib kõike! + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
13.00 - Studio Happy Dancers
13.30 - Maxima auhinnamäng
13.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 2: Grill versus BBQ + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
14.00 - Kaitseliidu Pärnumaa Maleva orkester Saxon. Juhendaja Kaido Kivi.
14.30 - Maxima auhinnamäng
14.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 3: Teeme ise marinaadi! + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
15.00 - Rahvatantsurühm Kirmas. Juhendaja Raivo Erm.
15.30 - Maxima auhinnamäng
15.40 - Kamado Joe Eesti rahva grillikool 4: Grillime ka muud kui liha + grillitunnikontroll auhinnaga. Esineb Märt Jamnes (Eesti Grilliliit).
16.00 -Lääne Päästekeskus: "Selle suve halvim päev 2"
17.00 - esineb Idamaine tantsutrupp Hessa
17.40 -Maxima auhinnamäng
18.00 - Meelelahutusklubi "Kuu" segarühm ja Poiste rahvatantsurühm "Hallid Sõnnid". Juhendajad Ege Kukk ja Teet Killing.
18.40 - Maxima auhinnamäng
19.00 - Ööklubi Vaarikas esitleb: esineb DJ Kristjan Kaunissaar
22.00 - Star FM
23.00 - laadapäeva lõpp
Lava programmijuht ja peakokk: Urmas Salmu

Eesti Grilliliidu võistlusala

Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest
08.00-10.00 – toidukorvide jagamine võistkondadele, võistlustööde küpsetamise algus
11.00 – võistluste kohtunike registreerimine ja kohtunike koosolek, esineb Enn Tobreluts
13.00 – 1. voor: Rakvere searibivoor võistlustööde pimehindamine
13.30 – 2. voor: Talleggi kanalihavoor võistlustööde pimehindamine
14.00 – 3. voor: Rakvere üllatusvooru pimehindamine
14.30 – 4. voor: Kaupmehe fantaasiavooru võistlustööde avalik hindamine
19.15 – võistluste lõpp ja valmistumine autasustamiseks
20.40 – autasustamine Epiima juustulaval
Võistluseid juhatab: Allan Hook

Star FM raadiolava

Star FM korrab iga-aastat heategevusloteriid. Kohal on raadio Star FM hommikuprogramm: Allan Roosileht, Pille Minev ja Jürgen Pärnsalu. Sel aastal toetame Eliise puhkeküla mis pakub lapsehoiu- ja tugiisiku teenust peredele, kus kasvab puudega laps. Puhkusepesa töötajad võimaldav täis kohaga lapsevanematele vaba aega enda jaoks, mida nad muidu lapse kõrvalt ei saa.

Väikse Tomi mängumaa (mõlemal festivalipäeval)

13.00 - Väikse Tomi joonistamine
14.00 - vilekommi puhumise võistlus
15.00 - täringu veeretamise võistlus
16.00 - puzzle kokkupanemise võistlus
17.00 - kõie tõmbamise võistlus
18.00 - kuuma kartuli mäng

Festivali Väikse Tomi mängumaal on lastele käelise tegevuse telgid ja atraktsioonid, suur liivane mänguväljak ja väikelaste mähkimistuba. 

After Grill (koostamisel)

Festivali ametlike jätkupidude ehk After Grill toimumiskohtadeks on:
Kuursaal Reedel (täpsustamisel). Laupäeval (täpsustamisel).
Vaarikas Reedel (täpsustamisel). Laupäeval (täpsustamisel). 
Sunset Reedel (täpsustamisel). Laupäeval (täpsustamisel). 

Festivali korraldaja jätab endale õiguse teha festivali paremaks korraldamiseks ajakavasse muudatusi, mille kohta on info festivali kodulehel www.grillfest.ee ja festivali infopunktis. 

Festival territooriumi plaan (PDF)

Hea Toidu Festival - Grillfest 2019 külastaja osalemise tingimused (PDF)

Värsked festivali teated & uudised