gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Hea Toidu Festival - Grillfest 2013

2013 grillfest 1100

Festivalist valminud telesaadet vaata lehel www.grillfest.tv

Kaks päeva Pärnu kaunil Vallikääru aasal toimunud kõigi aegade suurim toidukultuuri festival Hea Toidu Festival – Grillfest meelitas korraldajate ja kauplejate hinnangul kohale rohkem kui 40 000 toidusõpra nii Eestist kui piiri tagant. Kuigi festivali avapäeval üllatas pidulisi lühike vihmasadu, soosis päikeseline ilm toidupeo õnnestumist.

Festivali toidupakkujad kiitsid külastajate maitsemeelt, peo lõpuks olid tublimate kauplejate köögid heast ja paremast täiesti tühjad. Nii reedene vihmahoog kui kuum päike osalejaid ei heidutanud, toidupidu nautisid täiel rinnal kõik.

Festivali avapäeval toimunud koolinoorte toiduvalmistamise võistlusel tunnistati parimaks Ida-Viru Kutsehariduskeskuse võistkonna grillimisoskused. Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest superfinaali võitis Tartu, Viljandi ja Jõgeva hobikokkadest koosnev võistkond Grillisemud. Eesti rahva barbecue võistlusel saavutas esikoha Tallinna restoran Peppersack. Võistluste peakohtuniku Enn Tobrelutsu hinnangul olid tänavused tööd väga kõrgetasemelised. „See oli läbi aegade kõige tasavägisem, edukam ja sisukam võistlus, näiteks rahvabarbecue võistluse esiviiskikut lahutas vaid kümme punkti. Kõik sujus suurepäraselt ja võib julgelt kiita, et Eesti on maailma osavaim grilliriik!” märkis Enn Tobreluts. Lisaks peeti tootjate ja restoranide alal asunud Liivimaa Lihaveise platsil Pärnu restorani Strand ja Tartu kohvik Crepp vahelist duelli Superchef 2013. Kahel päeval serveerisid mõlemad võistkonnad erinevaid roogasid Liivimaa Lihaveise toorainest, parim köök valiti žürii ja sööjate hinnangute põhjal. Peakohtunik Ants Uustalu hindas kokkade tehnikat liha valmistamisel kõrgelt, võitjaks kuulutati restoran Strand.

Hea Toidu Laada alal kaubeldi kõigega mis vähegi toiduga seotud. Laadakorraldaja Erkki Laidineni sõnul kiitsid eriti Lätist saabunud kaupljead festivali korraldust ja imestasid külastajatele tasuta kasutamiseks paigaldatud Kemmerlingi vägeva kätepesu- ja äravooluseadme üle. Arvukate atraktsioonide ja lasterestoraniga Nesquik mängumaal kiitsid noored emad hea idee ja teostuse eest väikelaste mähkimistoa teenust.

Festivaliala parima restorani nimetanud Juha „Köögikubjas” Rantanen kuulutas võitjaks Sanaka baari Värskast, kes pakkus külastajatele Setumaale omaseid toite. Juha Rantanen hindas kõrgelt Sanaka baari pakutud toidu ja joogi kooskõla :”Sanaka baari noored tegijad tõid esile oma kultuurile iseloomulikud toidud ja endavalmistatud joogid. Oma tooraine ja traditsioonie tutvustamine väärib austust, eriti kui see on pakutud nauditavalt ja isuäratavalt. Soovituseks toidupakkujatele kus iganes te ka ei tegutseks: Rohkem julgust originaalse ja omanäolise menüü loomisel!”

Nii nagu varasematel aastatel, pööras Grillfest ka tänavu tähelepanu heategevusele. Mehhiko kokk Leno Morfin maalis RAMi Lõbusate Poiste Bändi esinemise saatel toiduvärvidega maali, mis teenis oksjonil 100 eurot. Rakvere Lihakombinaat ja meisterküpsetaja Tarmo Märss annetasid heategevuslikule oksjonile barbecue ahjus küpsetatud sea, mille ostis 180 euroga eurosaadik Ivari Padar. Nii maali kui sea eest saadud raha anti üle Pärnu Toidupangale, lisaks annetas Ivari Padar toidupangale ka oksjonilt osetud sea. Toidupank ise kogus festivalil heategevusliku loteriiga ja inimeste annetustega 250 eurot, toidupeol kaubelnud ettevõtted annetasid ka toiduaineid. Raadiojaam Star FM kinkis Pärnu Lastekülale spordi-ja matkavarustuse soetamiseks heategevusliku õnneloosiga teenitud 1620 eurot. LC Pärnu Livonia kogus isevalmistatud maiuste müügiga Pärnu Shalomi lastemaja kultuuriliste ja hariduslike tegevuste toetuseks 1050 eurot.

"Grillfest saavutas Vallikääru aasal juba teisel toimumisaastal maksimaalse võimaliku suuruse nii platside kui publiku osas. Kokku osales kakssada suuremat ja väiksemat toidupakkujat, kelle hinnagul oli publikut rohkem kui eelmisel aastal. Festivali territooriumi me suurendama ei hakka, sest juba praegu ei jõua ühe päeva jooksul kõigest pakutavast osa saada. Arendame pigem festivali isikupärast toiduteemalist sisu ja püüame leida partnereid omanäolise toidufestivali tutvustamiseks välisriikides, sest kvaliteetne ja huvitavalt valmistatud toit on turismiatraktioon, mida Eesti heaks võiks paremini ära kasutada", tutvustas tulevikuplaane festivali korraldaja Auris Rätsep.

„Suure rahvaliku toidufestivali korraldamiseks ei ole paremat kohta kui Pärnu! Kohtumiseni Grillfestil siinsamas Vallikääru aasal 6. ja 7. juunil järgmisel aastal!", nende sõnadega lõpetas festivali Pärnu linnapea Toomas Kivimägi.

Lisainfo:
Auris Rätsep
5043000, festival@grillfest.ee, www.grillfest.ee

Korralduspartnerid 2013

parnu linn

Korralduspartner

kemmerling logo

Sanitaarteenuse
partner

viiking

Majutuspartner

uss

Turvapartner

speedest

Motoparklapartner

bellmarine

Veetaksopartner

strand

Jätkupeo toimumiskoht

kuursaal

Jätkupeo partner

Lokaal Kassa

Jätkupeo partner

starfm

Meediapartner

allevent

Tarvikutepartner

port artur_150

Reklaamipartner

Pärnumaa Turism

Infopartner

pangabuss

Sularahapartner

paikeseraadio

Meediapartner

music sound


Heli- ja valgusepartner

egl

Reklaamipartner

egl

Sadamapartner

crocs


Korraldajate jalatsid

evg print

Trükipartner

fullnet


Koduleht ja fototööd

netiarve


Arvepartner 

egl

Võistluste korralduspartner