gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Pärnu ja Grillfest hoidsid Eesti grillilippu kõrgel - Grillfest 2020 suurvõistlused on toimunud!

Suure pildigalerii vaatamiseks klikka pildil. 

Grillfest 2020 galerii päis

Laupäeval 04.07.2020 toimusid riigis kehtinud eri- ja hädaolukorra kiuste ja tulemusena traditsioonilise kahepäevase Hea Toidu Festival – Grillfest asemel ühel päeval suurvõistlusena Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillium ja Eesti meistrivõistlused grillimises - Grillfest. Pärnu Vallikääru aasal suurvõistlustel osales 20 võistkonda üle kogu Eesti, publikut oli pika grillipäeva jooksul platsil korraga mitte rohkem kui 1000 inimest nagu kord ette nägi. Koolinoorte võistluse Grillium võitis võistkond „IVKHK BBQ Team Junior“ Ida-Virumaalt ja Grillfesti võitjaks ehk Eesti meistritiitli viis Põltsamaale võistkond „Rein & Co“. Võistluste protokollid ja suur pildigalerii: www.grillisport.ee

Auris Rätsep, Grillfesti korraldaja: „Korraldasime koostöös Pärnu linnaga täpselt nii suure grillipeo ja võistluse nagu riigis kehtivad seadused ja tingimused seda hetkel võimaldasid. Loodame väga, et aastal 2021. aasta juunikuu teisel nädalavahetusel saame Vallikääru aasal 20. toimumiskorraga juubeli-Grillfestil teoks teha kõik need suured plaanid mis sel aastal olude sunnil tegemata jäid. Seekord sattus kuupäevadega nii, et 4. juulil tähistatakse ka Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva ja seepärast pühendasimegi suure grillipeo Ameerika teemadele meenutusega, et 30 aasta eest peeti Tallinna Lauluväljakul esmakordselt Eesti ja USA vahelist maavõistlust grillimises. Estonian Vanners Family oli rahva rõõmuks platsile kokku toonud arvukalt Ameerika autosid, Sunshine Company andis Ameerika hittidest koosneva erikontserdi, Kaie Seger õpetas rahvale line-tantsu ja grillivõistluse katusebränd, grillitootja Pit Boss tuli meile Ameerikast tuvustama uusi grilliaparaate nii et kokkuvõttes kohtusid maailma kahe suurima grilliriigi kultuurid Pärnus Vallikääru aasal ja tulemus oli väga maitsev ja igati meeldejääv!“

Enn Tobreluts, võistluste peakohtunik: „Pandeemia kiuste laupäeval toimunud suur grillipidu ja sellel osalenud rahvahulk kinnitasid taas kord, et Eesti rahvas on grillirahvas ja seda ei muuda miski! Õnnitlen veelkord kõiki Rakvere searibivoorus, Rakvere üllatusvoorus ja fantaasiavoorus osalenud võistkondi juba ainuüksi tubli osalemise eest, sest grillifeeling ja -vibe olid platsil suurepärased, nii võistlejad kui publik nautisid grillipidu täiel rinnal. Kohtumiseni järgmisel aastal 11.-12. juunil siinsamas Pärnus Vallikääru aasal suurel Grillfestil!“

Esimeses ehk traditsioonilises Rakvere ribivoorus maitsestati ja küpsetati searibi. Teise ehk Rakvere üllatusvooru tooraineks osutus võistluste avatseremoonial seakarree ja fantaasiavoorus küpsetas iga võistkond vabalt valitud toorainet ja esitles seda avaliku etteastena oma võistlusplatsil. Esimese kahe vooru võistlustöid hindasid Eesti Grilliliidu koolitatud kohtunikud pimehindamisena, see tähendab et kohtunikud ei tea millise võistkonna tööd nad hindavad.

Eesti Grilli Gala auhinnatseremoonial pärjas Selver 2019. aasta müüginumbritelt edukamad grillitooted kokku seitsmes kategoorias ja Eesti Grilliliit andis üle auhinnad maitsehindamise tulemusena 2020. aasta parimatele toodetele ja lisaks ka eriauhinnad. Pärnu Linn pälvis eriauhinna „Aasta grilliedendaja 2020“ selle eest, et oli korralduspartneriks suurele avalikule üritusele nii Pärnu ettevõtjate, elanike kui ka külaliste rõõmuks. Gala lisainfo ja pildigalerii www.grilligala.ee.

Toitu ja kultuuri jagus pika päeva jooksul samuti igale maitsele. Grillfesti kolm suurt restorani eesotsas Türi Pritsumeestega pakkusid parimaid grilliroogasid, Cocktail Cateringi tuliuus kokteilibuss segas moodsamaid jooke igale maitsele ja jäätise eest hoolitses Grillfesti suurpartner Premia. ARTS (Anna Raudkatsi Tantsuselts) näitas kõrgemal tasemel rahvatantsuoskusi ja Latin Dance showtrupp Panter esines murulaval oma tuntud headuses kaunite kostüümidega. Nii nagu iga Grillfest Pärnus, nii lõpetas Pyrocom suure grillipeo ka seekord ilutulestikuga – oli ilus küll ja veel!

Grillfest 2020 ja Grillium 2020 võistluste protokollid ja suur pildigalerii: www.grillisport.ee

Grillfest 2020 korraldasid Eesti Grilliliit ja Eesti Festivalid koostöös: Pit Boss, Homefy, Selver, Rakvere LK, Hellmans, Nautimus, A. Le Coq, Grillep, Enn Tobreluts BBQ Entertainment, Pyrocom, Star FM, Power Hit Radio, EVG Print ja USS Security.

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021, Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillfest ja Koolidevahelised Eesti meistrivõistlused grillimises – Grillium toimuvad Pärnus Vallikääru aasal reedel ja laupäeval 11.-12. juunil kell 11.00-23.30, sissepääs on tasuta! www.grillfest.ee

Rõõmsa grillimiseni!


Grillfest Sööma! TV erisaade

Grillfest pidanuks 2020. "koroona-aastal" tähistama Pärnus Vallikääru aasal oma 20-ndat toimumisaastat, aga riigis kehtinud eri- ja hädaolukorra tulemusena peetakse 20. juubelifestival samas kohas 11.-12.06.2021.

Grillfest 2020 Sööma! TV ersaates vaatame millal, kuidas ja kustkohast kõik alguse sai ning teeme tutvust Pärnu parimate grilliroogade ja nende pakkujatega.