gf-ajalehed

Eesti keelesfineng

Hea Toidu Festival - Grillfest 2021

11.-12. juuni 2021 Pärnu Vallikääru aasal kell 11.00-23.30

Esitleja

Esitleja

Suurtoetaja

Hea Toidu Festival - Grillfest 2012

2012 grillfest 1100

Reedel ja laupäeval Pärnus, Vallikääru aasal, toimunud toidukultuuri festival möödus meeleolukalt ja intsidentideta. Tasuta sissepääsuga festivali külastas kahel päeval hinnanguliselt 40000 toidusõpra. Suurel toidupeol pakkusid toidukaupu ja roogasid 200 osalejat Eestist ja piiri tagant. Oma osa sündmuse õnnestumisel oli ka suvepealinna päikesel, mis küpsetas rahvast mõlemal festivalipäeval. Pärnu linnapea Toomas Kivimägi kinnitusel oli nädalavahetusel toimunud toidukultuuri festival oma nime igati väärt ja Grillfestil on suvepealinna kultuurikalendris suursündmusena oma kindel koht.

Kõiki Grillfesti telesaateid saad vaadata siit »

Festivali südames, restoranide alleel, olid edukamad need toidupakkujad, kes valmistasid publikule kulinaarseid elamusi ja oskasid seda kõike ka hästi serveerida ja aktiivselt pakkuda. Eesti Armeenia kogukonna püstitatud rahvusrestoran pidas Grillfesti aasta üheks parimaks sündmuseks ka seepärast, et lisaks toidule oli E-Piima juustulaval võimalik tutvustada ka Armeenia kultuuri. Kuulsate küpsetajate Türi Pritsumeeste liharestorani oli suure huvi tõttu raske ligi pääseda. “Oleme osalenud kõikidel suurtel Grillfestidel ja ka seekord oli meie ja Mediato ühine restoran sedavõrd populaarne, et kaupa tuli korduvalt juurde tuua. Õnneks lahutab Pärnut ja Türi ainult 80 kilomeetrit”, oli Türi Pritsumeeste restorani juhataja Arvi Pitelkov festivalil osalemisega igati rahul.

Toidulaada korraldaja Erkki Laidinen: “Hea Toidu Laadal osales 100 kauplejat ja siin müüdi ainult toiduga seonduvat kaupa. Ungarlased müüsid ehtsat Ungari kringlit ja türklased kõige ehtsamat kebabi. Toidulaada üheks suuremaks huviväärsuseks kujunes Tartust kohalesõitnud üliõpilase iseleiutatud limonaadimasin. Põnevat toidukapa oli toidulaadal küllaga ja rõõmu lisasid Näpsi laadalaval esinenud Pärnu linna kultuurikollektiivid”.

Reedel toimunud Koolidevahelisel Meistrivõistlustel Grillimises – Grillium võidutses võistkond “Filosoofid” Tallinna Teeninduskoolist. Laupäeval peetud Eesti Meistrivõistlustel Grillimises – Grillfest aasta superfinaalis pälvis esikoha võistkond “Valgjärve vald”, mille moodustas küpsetushuviline abielupaar Esta ja Tarmo Märss. Võistkond Gurmee Gaala kaitses tiitlit võistlusel Eesti Rahva Barbecue Võistlus – BBQ, mehed esindavad Eestit peatselt Inglismaal, Bristolis, toimuval toiduvalmistamise suurvõistlusel. Ameerikast võistlema saabunud kuulus Dr Sweetsmoke küpsetas grillimisvõistluste parima kana ja rahvabarbecuel ülekaalukalt parima ribi. “Selle aasta võistlused olid tõeliselt rahvusvahelised. Võistlustel osales välisriikidest seitse võistkonda ja võistkondade üldine tase oli kõikidel võistlustel väga kõrge”, tundis osalejate üle heameelt küpsetamisvõistluste peakohtunik Enn Tobreluts.

Eesti Kulinaaria Instituudi ja MTÜ Liivimaa Lihaveise korradatud võistlustel pärjati Eesti esimeseks Superchefiks Pärnu Strandi peakokk Lauri Erm. 

“Põnni Mängumaal oli heaks toiduelamuseks lihtne kodumaine supp Salvestilt, minule käidi korduvalt kiitmas hernesuppi. Lihtsuses on võlu ja see kehtib ka toidutegemise kohta. Rõõmsaid lapsi oli kahe päeva jooksul meil tõesti palju, Grillfest on tõeline kogupere-festival”, ütles juba kuuendat aastat festivalil suurt ja sisukat lasteala korraldanud Riina Rist. 

Traditsiooniliselt on Grillfestil oluliseks teemaks heategevus. Raadio StarFM meeskond korraldas ka sel aastal heategevusliku loterii, millest laekunud 1258 eurot anti üle Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidule. Grillimeister Tarmo Märss küpsetas Rakvere Lihakombinaadist saadud suure sea ja Emil Rutiku müüs selle E-Piima juustulaval korraldatud oksjonil 190 euro eest. Saadud summa annnetati samuti Pärnumaa Lasterikaste Perede Liidule. Heategevuslike aktsioonidega olid festivalil esindatud ka Toidupank ja Lions Club Pärnu Livonia.

Juha “Köögikubjas” Rantanen kuulutas festivali parimaks toidupakkujaks liharestorani Meatmarket, kelle kokad pakkusid roogasid Eestis kasvatatud Liivimaa lihaveisest. “Külastasin 30 erinevat restorani ja Tartust pärit Meatmarketist leidsin just selle mida otsisin – uuendusmeelsust ja nutikaid lähenemisi. Üllatav oli Eesti toitlustajate üldiselt kõrge tase. Kartsin, et kohtan Grillfestil põhiliselt tavalist laadatoitu, aga kaugel sellest! Pole kahtlust, et kuuldused vägevast ja sisukast toidupeost toovad nii Pärnule kui Eestile tervikuna kuulsust ja seeläbi ka rohkem turiste. Hästikorraldatud toidufestival on lisaks kõigele muule ka suureprane turismiatraktsioon ja seda Grillfest ongi,” kiitis Köögikubjas Juha kahel päeval nähtut ja kogetut.

Festivali korraldajad tänavad kõiki koostööpartnereid ja toetajaid, osalenud toidupakkujaid, artiste, head publikut ja ilmataati!

Lisainfo: 
Auris Rätsep
festivali korraldaja
5043000
festival@grillfest.ee
www.grillfest.ee

Korralduspartnerid

Tasuta sissepääsuga suurt toidupidu on võimalik korraldada ainult heas koostöös paljude partneritega. Koostööettepanekuteks võtke lahkesti ühendust aadressil festival@grillfest.ee või helistage 5043000.

parnu linn

Korralduspartner

bosse

Lemmikloomaala
korralduspartner

kemmerling

Sanitaarteenuse
partner

viiking

Majutuspartner

uss

Turvapartner

speedest

Motoparklapartner

bellmarine

Veetaksopartner

strand

Jätkupeo toimumiskoht

bravoclub

Jätkupeo partner

starfm

Meediapartner

allevent

Tarvikutepartner

port artur_150

Reklaamipartner

Pärnumaa Turism

Infopartner

pangabuss

Sularahapartner

paikeseraadio

Meediapartner

egl

Reklaamipartner

egl

Sadamapartner

crocs

Korraldajate jalatsid

egl

Võistluste korralduspartner

fullnet

Koduleht ja fototööd